Stihl BGA 50 Akkupuhallin

135,00 €
Varastossa
SKU
R1955

Stihl BGA 50 Akkupuhallin

Kompakti ja monikäyttöinen STIHL BGA 50 sopii piha-alueiden puhdistukseen. Se poistaa tehokkaasti lehdet ja roskat ajoteiltä, jalkakäytäviltä, terasseilta ja nurmikoilta. Puhallusteho pysyy tasaisena koko akunkeston ajan.

Kevyen ja hyvin tasapainoitetun rakenteensa ansiosta BGA 50 on miellyttävä käyttää. Puhallustehoa voi säätää tarpeen mukaan, esimerkiksi sorapolulla, jolloin lehdet irtoavat mutta sora pysyy paikallaan. Helppokäyttöinen ohjausvipu takaa vaivattoman hallinnan ilman lukitusvipua.

Puhallusputken voi irrottaa työkaluttomasti, mikä helpottaa säilytystä. Puhallin voidaan myös ripustaa seinälle. Lisäksi se on yhteensopiva STIHL Smart Connector 2 A -järjestelmän kanssa.

 

  • Ilman akkua ja laturia

  • Yksityiskäyttöön

  • Pienille ja keskisuurille alueille

  • Nimellisjännite: 36 V
  • Akkujärjestelmä: AK
  • Suositeltu akku: AK 20
  • Puhallusteho pyöreällä suuttimella: 11 N 1)
  • Laitteen paino ilman akkua: 2,2 kg
  • IPX-luokitus: N/A
  • Ilman enimmäisnopeus pyöreällä suuttimella: 55 m/s
  • Ilman enimmäisnopeus pyöreällä suuttimella: 123 mph
  • Äänenpainetaso 15 m etäisyydellä: 55 dB(A) 2)
  • Äänitehotaso: 88 dB(A) 3)
  • Tärinäarvo oikealla: 0,6 m/s² 4)

 

1) Voimaspesifikaatio newtoneina (n) puhaltimien tehon vertaamiseksi 2) Mitattu ANSI/OPEI B175.2-2012 (R2019) -standardin mukaisesti 3) Direktiivin 2006/42/EY mukainen K-arvo = 2,0 dB(A) 4) Direktiivin 2006/42/EY mukainen K-arvo = 2 m/s²

Stihl, BGA 50, AK system, ba050115904, akkupuhallin, akkulehtipuhallin, akkukäyttöinen, puutarhanhoito, lehtien puhallus, kotikäyttöön, yksityiskäyttöön, kotitalouksiin

STIHL AK -järjestelmään kuuluva kompakti ja monikäyttöinen STIHL BGA 50 -akkulehtipuhallin sopii vaativiin puhdistustehtäviin pienillä ja keskisuurilla alueilla. Lehdet ja muut roskat voidaan poistaa tehokkaasti taloa ympäröiviltä alueilta, esimerkiksi ajoteiltä, jalkakäytäviltä, terasseilta tai nurmikoilta. Tämän akkukäyttöisen lehtipuhaltimen tärkeä etu on sen tasainen puhallusteho koko akunkeston ajan.

Tälle puhaltimelle on ominaista hyvä tasapaino ja pieni paino. Nämä ominaisuudet tukevat väsymätöntä työskentelyä. Säädettävän puhallustehon ansiosta voit mukauttaa tehon joustavasti erilaisiin puhdistustilanteisiin. Jos esimerkiksi haluat puhaltaa pois lehdet sorapolulta, voit valita puhallustehon niin, että vain lehdet puhaltuvat pois, mutta sora ei. Näin voit välttää jälkityöt ja säästää aikaa. STIHL BGA 50:ssä ei ole lukitusvipua, joten sitä on erityisen helppo käyttää ohjausvivulla.

Puhaltimen puhallusputki voidaan irrottaa rungosta ilman työkaluja, minkä ansiosta voit säilyttää molempia osia työpajassa, autotallissa tai kellarissa tilaa säästäen. Vaihtoehtoisesti BGA 50 voidaan myös helposti ripustaa seinälle laitteen rungossa olevan ripustusreiän avulla.

STIHL BGA 50 -akkulehtipuhaltimessa on Smart Connector 2 A -valmius.

Lisätietoja
Myyntieräkpl
Write Your Own Review
Olet arvostelemassa:Stihl BGA 50 Akkupuhallin
Arviosi

Hei, haluaisitko kysyä lisää tuotteesta tai palvelusta?

Tervetuloa myymäläämme – meillä saat aina henkilökohtaista palvelua! Jos et kuitenkaan juuri nyt pääse paikan päälle, tiedustele lisää tuotteesta tai palvelusta oheisella lomakkeella tai puhelimitse.


Soita suoraan myymäläämme:
Vaihde: (05) 6129 000

Tai katso kaikki yhteystietomme täältä

Copyright UK Koskimies 2021